Povežite se s nama

Hi, what are you looking for?

Profitiraj.hr
Svjetska turistička organizacija-UNWTO s ciljem promocije važnosti turizma u donošenju globalnih političkih i ekonomskih odluka iduće godine planira po prvi put organizirati najmanje dva globalna turistička foruma, od kojih će jedan, vezan za medije, biti u rujnu u Hrvatskoj, najavljeno je ovih dana na Svjetskoj turističkoj burzi-WTM u Londonu.

Novosti

UNWTO svjetski forum turističkih novinara sljedeće godine u Hrvatskoj!

Svjetska turistička organizacija-UNWTO s ciljem promocije važnosti turizma u donošenju globalnih političkih i ekonomskih odluka iduće godine planira po prvi put organizirati najmanje dva globalna turistička foruma, od kojih će jedan, vezan za medije, biti u rujnu u Hrvatskoj, najavljeno je ovih dana na Svjetskoj turističkoj burzi-WTM u Londonu.

Za razvoj i održivost turizma na svjetskoj razini sve su važnije pravodobne i kvalitetne informacije, kao i komuniciranje, u čemu veliku ulogu imaju mediji i novinari, te su stoga u UNWTO-u odlučili u Hrvatskoj organizirati prvi svjetski kongres turističkih novinara.

600-700 turističkih novinara pisat će o Hrvatskoj

Taj bi se kongres trebao održati u rujnu iduće godine u suradnji s Ministarstvom turizma, a UNWTO bi na taj skup, po riječima glavnog tajnika UNWTO-a Taleba Rifaia, pozvao 600 do 700 turističkih novinara iz cijelog svijeta.

Iako još nije točno definirano u kojem bi se gradu kongres održao, spominju se za sada Zagreb i Dubrovnik, a Rifai i ministar turizma Damir Bajs vjeruju kako će zanimanje i odaziv biti veliki, kao i da će to pridonijeti promociji Hrvatske.

Uz taj, UNWTO će nešto ranije iduće godine, početkom ožujka, u suradnji s vlastima Andore organizirati i Prvi globalni turistički forum na kojem će se uz turističke prvi put na jednom mjestu zajedno naći i predstavnici javnog i privatnog sektora iz drugih gospodarskih područja, te civilnih i strukovnih udruga, akademske zajednice i politike.

6 do 7% ukupno zaposlenih u svijetu

Cilj tog Foruma je promovirati važnost zajedničkog rada svih sektora za održivost turizma kao jednog od važnijih sektora svjetske ekonomije, što UNWTO potvrđuje i procjenama da turizam zapošljava 6 do 7 posto ukupno zaposlenih u svijetu, da čini 5 posto svjetskog BDP-a te sa tisuću milijardi američkih dolara godišnje sudjeluje u izvoznim prihodima.

UNWTO također planira nastaviti promovirati ove godine započetu incijativu za stvaranjem grupe T-20 u koju bi po uzoru na grupu G-20 ušlo 20 najjačih turističkih zemalja svijeta.


Napisao

Turizam

Miris pršuta, čaša dobre, rashlađene kapljice i koncerti pod vedrim nebom. Treba li vam bolji razlog da skoknete do Vrgorca?

Turizam

Čitav koncept petog izdanja Međunarodnog konjičkog turnira sažet je u poruci „Feričanci – mjesto susreta vina, konja, hrane i zabave".

Ljudski resursi

Turistička sezona samo što nije pokucala na vrata, a s njom i dobro poznata utrka s vremenom.

Turizam

Smješten u srcu Kaptola, u Tkalčićevoj ulici, hotel će ponuditi jedinstveni šarm, vrhunsku uslugu i dojmljiv dizajn u jednoj od najživljih i najprepoznatljivijih zagrebačkih...

Oglasi

Medijski mali servis j.d.o.o. Sva prava pridržana.