Novosti

Hakeri ponovno u akciji – napadnut Apple! Ukradene administrativne lozinke

Skupina hakera u nedjelju je na Twitteru objavila dokument za kojeg tvrde da sadrži korisnička imena i zaporke koje su potrebne za ulazak na Appleov server. Hakeri postaju sve ozbiljnija prijetnja globalnim korporacijama, ali i vladama širom svijeta.

Skupina hakera u nedjelju je na Twitteru objavila dokument za kojeg tvrde da sadrži korisnička imena i zaporke koje su potrebne za ulazak na Appleov server. Hakeri postaju sve ozbiljnija prijetnja globalnim korporacijama, ali i vladama širom svijeta.

Hakeri koji sebe nazivaju „AntiSec“ zbog softverskih propusta otuđili su Appleu 26 administrativnih korisničkih imena i zaporki.

Najnoviji u nizu napada samo je dio akcije hakiranja globalnih tehnoloških korporacija. Napadi su za sada Sonyu nanijeli veliku štetu, a napadnut je i operater AT&T. Hakeri ne zaobilaze ni vladine agencije u SAD-u. Napadnuti su Senat, Središnja obavještajna agencija i Arizonin Odjel za javnu sigurnost.

Za skupinu AntiSec pretpostavlja se kako je sastavljena od hakera iz nedavno raspadnute organizacije Lulz Security, poznate po napadima na Sony i računarni sustav američkog Senata.

Zanimljivo, Organizacija za gospodarsku suradnju i razvitak (OECD) u svom je nedavnom izvješću „Globalni šokovi u budućnosti“ hakerske napade svrstala među glavne skupine rizika, uz pandemije, financijske krize i građanske nemire.

Jednog od najpoznatijih hakera na svijetu nedavno je angažirala vodeća društvena mreža Facebook. Priču o Georgeu Hotzu, koji je prvi probio zaštitu na Playstationu 2 i iPhoneu pročitajte OVDJE.

Click to comment

Lifestyle

Opcija “Audio snimanje” korisnicima daje mogućnost da snimku podijele s Uberom u slučaju prijave sigurnosnog incidenta.

Financije

Sigurnost je i dalje najvažnija, a čak 91 % online kupaca u Hrvatskoj spremno je prijeći na novi način plaćanja ako on nudi veću razinu...

Edukacija

Cyber napada je sve više, a da bi se oni spriječili, nije dovoljno samo ulaganje u tehnologiju, već i u ljude koji će tu...

Ekonomija

Jedna od najvrjednijih svjetskih kompanija Apple, koja ima više novca od američke vlade, kako prenosi Forbes.

Medijski mali servis j.d.o.o. Sva prava pridržana.

Exit mobile version