Povežite se s nama

Hi, what are you looking for?

Profitiraj.hr

Ekonomija

Hrvatski investicijski forum u Pekingu – što možemo očekivati od suradnje s Kinom?

Prvog vikenda studenog očekuje nas uzbudljivo događanje u Pekingu, gdje će vladino izaslanstvo u sklopu Hrvatskog investicijskog foruma u Pekingu imati priliku predstaviti našu zemlju predstavnicima najvećih kompanija iz Kine, Indonezije, Australije i Novog Zelanda.

Prvog vikenda studenog očekuje nas uzbudljivo događanje u Pekingu, gdje će vladino izaslanstvo u sklopu Hrvatskog investicijskog foruma u Pekingu imati priliku predstaviti našu zemlju predstavnicima najvećih kompanija iz Kine, Indonezije, Australije i Novog Zelanda.

Premijer Plenković će se u petak susresti s kineskim premijerom Li Keqiangom, a glavna će tema biti kineske investicije u Hrvatsku, a u hrvatskom će izaslanstvu biti ministri Oleg Butković i Gabrijela Žalac, državni tajnik u Ministarstvu turizma Frano Matušić, državna tajnica u Ministarstvu gospodarstva, poduzetništva i obrta Nataša Mikuš Žigman, zadarski župan Branimir Longin i drugi.

China State Construction Engineering Corporation, China Railway, China State Shipbuilding Corporation Limited i Fanhua Group neke su od divovskih kineskih kompanija koje su izrazile interes za ulaganjima u Hrvatsku te se očekuje potpisivanje brojnih ugovora i pisma namjere koje bi trebale označiti novi početak u kinesko-hrvatskim ekonomskim odnosima.

U projekte vrijedne čak 13 milijardi eura ulaze infrastrukturni projekti poput kontejnerskog terminala u Luci Zadar te modernizacija Zračne luke Zadar. U poduzetničku zonu Crno mnoge bi kineske kompanije mogle preseliti dio svoje proizvodnje, a posebno važna tema investicijskog foruma bit će brodogradnja.

Posebno atraktivan projekt je uspostava Centra za poravnavanja u kineskoj valuti renminbi (juan), koji bi Zagreb i Hrvatsku mogli učiniti jednom od najvažnijih točaka novčarskog tržišta, prenosi SEEbiz.eu. (http://www.seebiz.eu/najvece-kineske-kompanije-u-subotu-formaliziraju-investicije-u-hrvatskoj/ar-183924/?fbclid=IwAR0rzLJmPKsMQtZVXDLNAa3npNT4Ivdh5hMUtL1SFJS3-kHOgfTtK1ZFUIQ/)

Imajući u vidu ogromne prilike za privlačenje sredstava iz navedenih regija, možemo se zapitati koliko smo pripremljeni za poslovanje s azijskim državama? Iz osobnog iskustva – nedovoljno.

Što možemo napraviti po tom pitanju? Donesite pametne odluke za naredno poslovno razdoblje i postavite si pitanja koja vam mogu otvoriti ogromno tržište i nove mogućnosti, primjerice:

  1. Mogu li svoj (turistički) proizvod promovirati na azijskom tržištu i na koji način?
  2. Mogu li svoje sadržaje (aplikacije, priručnike, razne web tekstove) prevesti na mandarinski?
  3. Bi li bilo korisno za moju tvrtku ili osobni brend da stvaram sadržaje prilagođene za azijsko tržište? (Vlog o hrvatskim ljepotama s titlovima, Instagram profil s fotografijama i pričama azijskih turista u Hrvatskoj…)


Oglasi

Medijski mali servis j.d.o.o. Sva prava pridržana.