Hanfa je rješenjem naložila Zagrebačkoj burzi da bez odgode privremeno obustavi trgovanje dionicama društva INA-industrija nafte d.d., a ta mjera traje do kraja trgovinskog dana 1. travnja ove godine.
Ne znaju tko kupuje Inu
Hanfa u obrazloženju rješenja navodi kako je u postupku nadzora nad trgovanjem dionicama Ine utvrdila značajno trgovanje od strane inozemnih investitora te je, u cilju transparentnosti trgovanja, zaštite ulagatelja i osiguranja redovitog i pravilnog trgovanja na tržištu kapitala, od nadležnih stranih regulatora zatražila relevantne podatke nužne za utvrđivanje činjenica od značaja za nadzor.
Cijena prošli tjedan prešla 4.000 kuna
Slijedom toga Hanfa je, “s obzirom na okolnosti trgovanja i raspoložive podatke o investitorima utvrđene tijekom kontinuiranog nadzora ocijenila da je privremena obustava trgovanja dionicom Ine potrebna u svrhu zaštite ulagatelja i osiguranja redovitog i pravilnog trgovanja na uređenom tržištu”.
Na Zagrebačkoj burzi prošlog je tjedna promet dionicom Ine iznosio 13,8 milijuna kuna, a cijena joj je na tjednoj razini porasla 1,39 posto na 4.010,07 kuna.

