Povežite se s nama

Hi, what are you looking for?

Profitiraj.hr
Najveći američki proizvođač automobila General Motors objavio je u srijedu da će njegove dionice ovog mjeseca ponovno biti izlistane u burzovnoj kotaciji, poduprte snažnom dobiti u trećem tromjesečju. GM je potvrdio izvješća da će u drugoj polovini mjeseca organizirati početnu javnu ponudu svojih dionica, koja će uključivati 365 milijuna redovitih dionica s cijenom od 26 do 29 dolara po dionici i 60 milijuna povlaštenih dionica s cijenom od 50 dolara po dionici.

Novosti

General Motors se vraća na burzu s dvije milijarde dolara dobiti

Najveći američki proizvođač automobila General Motors objavio je u srijedu da će njegove dionice ovog mjeseca ponovno biti izlistane u burzovnoj kotaciji, poduprte snažnom dobiti u trećem tromjesečju. GM je potvrdio izvješća da će u drugoj polovini mjeseca organizirati početnu javnu ponudu svojih dionica, koja će uključivati 365 milijuna redovitih dionica s cijenom od 26 do 29 dolara po dionici i 60 milijuna povlaštenih dionica s cijenom od 50 dolara po dionici.

U kratkoj najavi poslovnih rezultata u trećem tromjesečju GM je izvijestio da očekuje dobit u rasponu od 1,9 do 2,1 milijardu dolara, što znači da bi treće tromjesečje zaredom zaključio u plusu. Objava službenih rezultata za treće tromjesečje najavljena je za 10. studenoga.

– Izuzetno smo zadovoljni razinom napretka tvrtke – rekao je u priopćenju Chris Liddell, potpredsjednik i financijski direktor GM-a.

– Naša prva godina nakon objave stečaja bit će solidna i profitabilna. Nastavljamo poboljšavati našu gotovinsku poziciju i, što smatramo najvažnijim, kvalitetu naših vozila – dodaje Liddell.

13 milijardi dolara kapitala

GM je potvrdio izvješća da će u drugoj polovini mjeseca organizirati početnu javnu ponudu svojih dionica, koja će uključivati 365 milijuna redovitih dionica s cijenom od 26 do 29 dolara po dionici i 60 milijuna povlaštenih dionica s cijenom od 50 dolara po dionici.

IPO je po GM-ovim navodima u srijedu prijavljen Komisiji za vrijednosne papire a očekuje se da će tvrtki pribaviti više od 13 milijardi dolara kapitala.

Time će GM otkupiti dio vladinog 61-postotnog udjela, koji se temelji na prošlogodišnjoj pomoći vlade da tvrtka izađe iz stečaja. Dodatnih 10 posto u vlasništvu je kanadske vlade.

Nakon IPO-a udio američke vlade u GM-u bit će umanjen ispod psihološki važne razine od 50 posto.

GM je zatražio zaštitu od vjerovnika u lipnju 2009. nakon što je u razdoblju od 2004. nagomilao gubitke u visini 88 milijardi dolara.


Napisao

Poduzeća

Globalna cloud komunikacijska platforma Infobip, zauzela je 16. mjesto na Fortuneovoj ljestvici Europe's Most Innovative Companies 2026, ostvarivši značajan napredak u odnosu na prošlu...

Novosti

Mollie, jedan od vodećih europskih pružatelja financijskih usluga, službeno je krenuo s radom u Hrvatskoj.

Komentari

Krešo Biškup, organizator čakovečkog noćnog cenera CK10, smatra da uspješan sportski događaj mora biti mnogo više od same utrke.

Lifestyle

Razvijanje sveobuhvatnog plana prije preuzimanja nove menadžerske dužnosti pružit će čvrstu osnovu za fokusiranje na prave stvari i brzo stvaranje zamaha nakon što preuzmete...

Oglasi

Medijski mali servis j.d.o.o. Sva prava pridržana.