Povežite se s nama

Hi, what are you looking for?

Profitiraj.hr

Financije

Visa i partneri podržavaju gospodarski oporavak Hrvatske pružajući besplatne POS terminale za plaćanje

Visa je pokrenula niz programa u zajednici kako bi pomogla većem broju malih poduzeća u procesu uvođenja digitalnih, odnosno kartičnih plaćanja te stjecanju boljeg pristupa digitalnom gospodarstvu.

Nadovezujući se na svoju dugogodišnju predanost poticanju malih poduzeća kada je u pitanju prihvaćanje digitalnih odnosno kartičnih plaćanja, Visa je danas najavila inicijativu za podršku malim poduzećima i obrtnicima u Hrvatskoj u procesu oporavka nakon pandemije Covid-19. U tom smislu Visa se obvezuje podržati 8 milijuna malih i mikro poduzeća koja posluju u Europi.

Od početka pandemije, Visa je pokrenula niz programa u zajednici kako bi pomogla većem broju malih poduzeća u procesu uvođenja digitalnih, odnosno kartičnih plaćanja te stjecanju boljeg pristupa digitalnom gospodarstvu. U sklopu svoje predanosti ovom cilju, Visa je također objavila da je pomogla u digitaliziranju 24,8 milijuna malih i srednjih poduzeća diljem svijeta što je 50% višegodišnjeg cilja koji je postavila 2020. u smjeru digitalizacije 50 milijuna malih i srednjih poduzeća.

Zahvaljujući inicijativi “Digitalna Hrvatska” mali i mikro poduzetnici koji žele iskusiti prednosti digitalnog, odnosno kartičnog plaćanja dobit će besplatni POS terminal za plaćanje na razdoblje od 6 mjeseci.

U program se mogu uključiti hrvatski trgovci koji nisu primali plaćanje karticama u posljednjih 12 mjeseci. Tvrtke koje žele sudjelovati u inicijativi trebaju posjetiti internetsku stranicu Digitalna Hrvatska i obratiti se prihvatitelju kartica (banke i kartičarske kuće)  po svom izboru. Popis prihvatitelja kartica (banke i kartičarske kuće)  bit će dostupan od 2. svibnja.

Mala i srednja poduzeća čine više od 90% globalnih poduzeća i u njima je zaposleno 50% do 60% zaposlenika u svijetu. Visa je rano u pandemiji prepoznala da su mala poduzeća neizmjerno važna, ali i izložena povećanom riziku te je mnoge resurse usmjerila prema njima.

Plaćanja se više ne svode samo na dovršetak prodaje – ona su evoluirala i postala dio poslovanja te male tvrtke ne bi trebale biti iznimka. 2022. će obilježiti kraj minimalnih ulaganja u e-trgovinu i beskontaktno plaćanje i otvoriti mogućnosti većeg rasta. Posljednje dvije godine bile su vježbanje neizvjesnosti i promijenile su naš način rada, interakcije i trgovanja. Možda niti jedan sektor – osim bitnih radnika (esencijalni radnici) – nije bio pod većim pritiskom od malih poduzeća. Sad, kada se svijet bliži trećoj kalendarskoj godini pandemije, mala i srednja poduzeća diljem svijeta uistinu su se vratila poslu, čak i usred stalnih neizvjesnosti.

Tijekom ljeta 2019. gotovo 21 milijun turista posjetilo je slikovita obalna i kopnena odmarališta u Hrvatskoj, u usporedbi s nešto manje od 11 milijuna 2009.[1] godine. Hrvatska želi razvijati cjelogodišnji turizam i promovirati manje poznate destinacije. Također želi podržati svoje domaće tržište, posebno nakon oštrog pada međunarodnih putovanja koje je rezultat globalne pandemije COVID-19. Ulaskom u drugi dio ljeta 2021., mnoga su se europska gospodarstva otvorila gostima i turizmu, a Visa surađuje s vladama i poslovnim grupacijama kako bi osigurala pristup lako dostupnim digitalnim i osobnim plaćanjima.

“Razumijemo vitalnu ulogu malih poduzeća u našem društvu i zato smo odlučni pružiti ovu prijeko potrebnu podršku što je prije moguće. Visa je predana pružanju podrške hrvatskim klijentima – bankama i kartičarskim kućama, kako bi trgovcima i potrošačima omogućila korištenje inovativnih, pouzdanih i sigurnih plaćanja. Zato će Visa zajedno s partnerima besplatno ponuditi POS terminale svim hrvatskim malim i srednjim poduzećima koji do sada nisu prihvaćali digitalna i kartična plaćanja”, rekla je Renata Vujasinović, direktorica Vise za Hrvatsku.

“Potrebno je nastaviti s digitalnim ulaganjima i ubrzanjem, a ne usporavati dok izlazimo iz pandemije. Budući da se mala poduzeća i dalje suočavaju s izazovima implementacije digitalnih tehnologija, moraju usmjeriti pozornost na održavanje povjerenja i sigurnosti“, rekla je Katarzyna Zubrzycka, direktorica u Visi,  odgovorna za prihvat kartica, prodajna mjesta i prodaju  za srednju i istočnu Europu. Kako bismo osigurali potrebnu podršku, zajedno s našim hrvatskim partnerima pružamo im mogućnost prihvaćanja digitalnih, odnosno kartičnih plaćanja zahvaljujući ponudi POS terminala –  besplatno u razdoblju od 6 mjeseci.”

“Digitalna Hrvatska” pruža podršku u tri strateška područja koja su kritična za gospodarski oporavak hrvatskih zajednica:

  • Osnaživanje malih tvrtki da iskoriste prednosti digitalnih plaćanja: COVID-19 je ubrzao potrebu da vlasnici malih poduzeća ponude potrošačima siguran i prikladan način plaćanja. Visa surađuje s nizom partnera kako bi povećala broj lokacija na kojima potrošači mogu plaćati karticama ili mobilnim telefonom i obvezuje se pomoći milijuna malih poduzeća da prihvate i rastu kroz digitalnu trgovinu
  • Omogućavanje malim i srednjim poduzećima da izgrade online prisutnost: jedan od dva potrošača više kupuje online nego prije pandemije. Za mala poduzeća s ograničenim vremenom, uvođenje online plaćanja može biti skup i izazovan proces. Zato Visa surađuje s partnerima kako bi malim poduzećima omogućila brzu izgradnju digitalne prisutnosti pružanjem potrebnih alata, resursa i savjeta.
  • Poticanje potrošača da podrže mala poduzeća: Istraživanja pokazuju da potrošači cijene svoje lokalne i neovisne tvrtke i da bi ih željeli podržati kad god je to moguće. Kako se tvrtke diljem Europe počinju ponovno otvarati, Visa će pokrenuti nekoliko inicijativa kako bi ohrabrila i potaknula potrošače da “kupuju lokalno”.

Visa će pokrenuti namjensku marketinšku kampanju za podršku projektu. Za više informacija o “Digitalnoj Hrvatskoj” posjetite: https://www.visa.com.hr/digitalnahrvatska.html


[1] Ministarstvo turizma.


Pročitajte još:

Lifestyle

Postoje određene navike i osobine koje svi vrhunski vođe imaju, od kojih je Inc.com izabrao 12 najbitnijih.

Ljudski resursi

Uvijek imajte na umu da vam je cilj postići dogovor. Svakako ne pristajte na prvu ponudu, no pazite a vaše ne u konačnici ne...

Lifestyle

Svijetu ne treba još jedan loš vođa koji negativno utječe na zaposlenike, njihovo zdravlje, klijente i tvrtku.

Lifestyle

Vi ste odgovorni za sebe i morate odlučiti kako ćete živjeti, jer ako nećete vi tada će to učiniti netko drugi za vas.

Oglasi

Medijski mali servis j.d.o.o. Sva prava pridržana.