Strateški su se fokusirali na održivi turizam, prije nekoliko godina modernizirali su vizualni identitet te se na dinamičnom turističkom tržištu pozicioniraju pod brendom Zlatna Slavonija. Riječ je o Požeško-slavonskoj županiji, jednoj od pet slavonskih županija, koja se ističe slikovitim gorskim pejzažima i vrhunskim nagrađivanim vinima.
Ako bi među brojnim adutima trebali odabrati najsnažnije, to bi bio Park prirode Papuk, ali i vrhunske graševine među kojima su najpoznatije one iz Vinogorja Kutjevo. Uz ovo nagrađivano vinogorje, Požeško-slavonska županija ima još dva – Vinogorje Požega-Pleternica i Vinogorje Pakrac.
„Požeško-slavonska županija atraktivna je vinska destinacija, duga je tradicija vinogradarstva i vinarstva na našem području što potvrđuje i najstariji podrum u ovom dijelu Europe, onaj Vinarije Kutjevo izgrađen 1232.“, poručuju iz Turističke zajednice Požeško-slavonske županije koja je krajem prošle godine završila vrijedan dugogodišnji projekt „Zlatna Slavonija Eno&Gastro“.

Kako bi se podigla kvaliteta usluge ugostiteljskih objekata u suradnji s poznatim stručnjacima organizirane su edukacije i radionice za vlasnike ugostiteljskih objekata i vinarija te njihove djelatnike, kao i studijska putovanja u destinacije koji su primjeri najbolje prakse.
Osim podizanja kvalitete usluge, projektom se potakla lokalna proizvodnja, podržali su se mali proizvođači, promovirala se lokalna kultura, a zadovoljni gosti se ponovo vraćaju u destinaciju koja je sve atraktivnija ljubiteljima aktivnog odmora.
Psunj, Dilj gora, Požeška gora, Papuk i Krndija pet su gora idealnih za boravak i aktivnosti u prirodi. Od planinarenja i pješačenja do slobodnog penjanja i paraglajdinga, uz bogatu biciklističku infrastrukturu i licencirane biciklističke vodiče, Zlatna Slavonija poziva na outdoor aktivnosti. Stoga je TZ Požeško-slavonske županije prošle godine uz destinacijsku tiskala i brošuru Zlatna Slavonija Outdoor, dostupnu i na web stranici.
Za ovu godinu u TZ Požeško-slavonske županije najavljuju nove projekte uz intenzivnu promociju destinacije na stranim i domaćem tržištu, kao i edukacije za turističke djelatnike i atraktivne manifestacije koje su dodatan mamac posjetiteljima.
Sve bogatiji turistički sadržaji i ponuda te sve kvalitetniji smještaj na obiteljskim poljoprivrednim gospodarstvima, vilama i kućama za odmor, razlozi su kontinuiranog rasta turističkih rezultata Požeško-slavonske županije.
A ako već niste, svakako posjetite Muzej bećarca u Pleternici, definitivno jedan od najzabavnijih „muzeja“ u Hrvatskoj, a i šire, kao i atraktivne interpretacijske centre u kojima ćete saznati sve o bogatoj baštini Zlatne Slavonije.