Povežite se s nama

Hi, what are you looking for?

Profitiraj.hr

Industrija

Brick Award 26: sa 27 tisuća eura nagrađuju se vrhunska arhitektonska rješenja od opeke

Brick Award 26 je međunarodno natjecanje koje već više od dva desetljeća pruža globalnu platformu za slavljenje vrhunske arhitekture od opeke.

Wienerberger AG, globalni lider u proizvodnji građevinskih materijala, poziva sve arhitekte i dizajnere da se i ove godine prijave na prestižni Brick Award 26, međunarodno natjecanje koje već više od dva desetljeća pruža globalnu platformu za slavljenje vrhunske arhitekture od opeke. Dodjela nagrada održat će se u svibnju ove godine u Beču, čime će ovaj grad još jednom postati središte arhitektonske inovacije i održivog dizajna.

Brick Award, prvi puta organiziran 2004. godine, ima za cilj staviti opeku u središte pažnje kao prirodni, suvremeni i univerzalno primjenjivi građevinski materijal. Tijekom godina, natjecanje je postalo sinonim za arhitektonsku izvrsnost, okupljajući projekte iz cijelog svijeta. Tako su glavne nagrade išle u Španjolsku, Kinu, Južnu Afriku, Češku, Poljsku i Irsku.

Iako je Wienerberger domaćin natjecanja, Brick Award ostaje potpuno neovisan. Korištenje proizvoda Wienerbergera nije uvjet za sudjelovanje, a nominacije i pobjednički projekti obuhvaćaju širok spektar proizvođača i tipova opeke u svim bojama i oblicima.

Tin Ban, predsjednik uprave Wienerberger Hrvatska izjavio je: „Brick Award nije samo natjecanje – to je svjetska platforma koja arhitektima pruža mogućnost da pokažu snagu inovacije i estetike. Veselimo se upoznati projekte koji će oblikovati budućnost gradnje. Ponosni smo što je Brick Award kroz godine postao simbol izvrsnosti, inovacija i održivog dizajna i što potičemo razmjenu ideja i rješenja koja oblikuju budućnost gradnje. Pozivam sve arhitekte i dizajnere da sudjeluju u Brick Award 26 i podijele s nama svoje ideje i vizije. Ovo je prilika za zajedničko oblikovanje budućnosti arhitekture, zajednica i gradova.“

Zainteresirani svoje projekte mogu prijaviti u pet različitih kategorija, a pobjednicima će biti dodijeljene nagrade u ukupnom iznosu od 27 tisuće eura, s Grand Prize nagradom od 7 tisuća eura.

Prijave su otvorene do 9. ožujka 2025. godine a detaljne informacije i obrasce možete pronaći na službenoj web stranici Brick Award. Projekti moraju biti završeni između 2022. i travnja 2025.


Turizam

Aminess Hotels & Resorts, jedna od vodećih hrvatskih turističkih kompanija, nastavlja jačati svoju poziciju jednog od najatraktivnijih poslodavaca kroz dodatna ulaganja u primanja i...

Novosti

MG s ponosom objavljuje da će europska proizvodnja ponovno započeti u novom pogonu u Galiciji, u Španjolskoj.

Komentari

LinkedIn je godinama bio digitalna verzija životopisa. Mjesto na kojem smo ažurirali radno iskustvo, dodavali zaslužene certifikate i povremeno objavili novi poslovni uspjeh.

Edukacija

Leadership transformacija nije edukacijski projekt, nego kontinuirana promjena ponašanja koja mora imati stvaran i mjerljiv utjecaj na ljude, timove i organizaciju.

Oglasi

Medijski mali servis j.d.o.o. Sva prava pridržana.