Trump smatra kako je Obama u govoru za američku televizijsku postaju CNBC pretjerano hvalio Kinu i previše vremena posvetio govoru o njoj.
„Poslujem s Kinezima“
– To nije bio govor o Kini, to je trebao biti govor o Americi – ističe ogorčeni Trump i dodaje kako „Kina nije prijatelj SAD-a“.
Trump javno priznaje svoj paradoks mržnje prema Kini tvrdeći kako zna što govori jer osobno posluje s Kinom. Ističe kako je primoran kupovati određene kineske proizvode, jer se jedino ondje proizvode. Također ističe kako je poslovnom čovjeku iz Kine proteklog tjedna prodao stan.
Trump ističe kako je SAD omogućio slobodan protok kineske robe, dok su na suprotnoj strani određene stvari ograničene.
Ono o čemu špekulira cijeli svijet Kini spočitava i Donald Trump. On također proziva monetarnu politiku kojom Kina sprečava rast juana te time pogoduje izvozu.
Flert s politikom
– Tijekom godina toliko me ljudi to pitalo da prvi put u životu apsolutno o tome razmišljam. Ne znam hoću li to napraviti. Vjerojatno je da neću, ali mogu vam reći, razmišljam o tome. Netko mora nešto napraviti, mi gubimo zemlju. Ova zemlja neće biti velika ako pod hitno nešto ne napravimo – rekao je Trump u listopadu 2010. godine za Fox News, potvrdivši time kako ozbiljno razmišlja o kandidaturi.
No koliko je to ozbiljno, potvrđuju i takvi, učestali napadi na predsjednika Obamu. K tome, Obamina popularnost na najnižim je razinama ikada. Možda je baš sada pravi trenutak za Donalda Trumpa. Pred Amerikom je možda jedna od najuzbudljivijih predsjedničkih utrka u povijesti.
Trump je flertao s politikom i krajem devedesetih, kada je također razmišljao o kandidaturi, kao kandidat Reformske stranke Rossa Perota.