To je više energije nego što trenutno troše Francuska, Njemačka, Kanada i Brazil zajedno.
Greenpeace je ekološka organizacija koja se bori protiv zagađivanja Zemlje i zemljine atmosfere. Surađuju sa 40 zemalja svijeta u Americi, Aziji i Europi. Da bi zadržali neovisnost, ne prihvaćaju donacije vlada ili korporacija, ali se oslanjaju na donacije neovisnih tvrtki i ljudi koji podržavaju njihovo djelovanje.
Greenpeace je u svojoj kampanji za smanjenje potrošnje električne energije pozvao tehnološke divove, da se prilikom održavanja baza podataka koriste obnovljivim izvorima energije.
Navedene tvrtke uglavnom kupuju energiju koja se dobiva izgaranjem ugljena.
– Rast IT industrije doveo je do veće potrošnje ugljika, – rekao je za BBC Tom Dowdall, koordinator kampanje na Greenpeaceu.
Facebook se prihvatio posla
U siječnju 2010. Facebook je najavio razvoj prve, posebno prilagođene baze podataka u američkom gradiću Prinevilleu. Objekt bi trebao sadržavati razne energetsko efikasne tehnologije koje bi trebale znatno smanjiti potrošnju struje.
Iz Facebooka su potvrdili veliku potrošnju električne energije, priznavši da Pacific Power, poduzeće koje ih opskrbljuje električnom energijom, troši ogromne količine ugljena.
Kako bi se potrošnja električne energije svela na što manje razine, Facebookovi serveri hladit će se korištenjem zraka, a ne klima uređajima, kao do sada. Procjenjuje se da bi novi sustav hlađenja mogao smanjiti potrošnju energije ove tvrtke za 12%.
Sličan sustav napravio je i Microsoft u Dublinu.
Također, Dowdall je pohvalio i Yahoo, koji koristi vodu pri hlađenju svojih servera u Buffalu.