Uskok je objavio samo inicijale optuženih. Prema pisanju portala www.hrt.hr Mravak se tereti da je u rujnu 2007., na traženje Barišića, prihvatio da se ugovaranje poslova za potrebe HEP-a s pojedinim izvođačima uvjetuje isplatom provizije u visini od tri posto vrijednosti posla. Nakon toga je sa zahtjevom upoznao Ćubelića i Kljalović Gašpića, što su oni, tvrdi USKOK, i prihvatili te to u tri slučaja i zatražili od potencijalnih suradnika. U jednom slučaju to je dijelom i realizirano.
Sumnjive transakcije
Ćubelić je, naime, u studenome 2008. od Bušića, predsjednika NO zagrebačke tvrtke Monting PiM, zatražio da isplati 900.000 kuna kao uvjet za sklapanje aneksa na osnovni ugovor i plaćanje izvantroškovničkih radova, te za zaključenje ugovora i plaćanje opreme i radova predočivši mu da je to novac za potrebe HDZ-a. Bušić je na to pristao te od svibnja do srpnja 2009. Ćubeliću predao 600.000 kuna. Ćubelić je navodno novac potom predao Mravku koji je novac proslijedio Barišiću. Ostatak dogovorenog iznosa izvođači su se obvezali platiti naknadno.
Sve HEP-ove afere
Zagrebačko Županijsko državno odvjetništvo ranije je podignulo optužnicu protiv Mravka i još četvorice rukovoditelja HEP-a zbog sumnje da su zlorabeći položaj i ovlasti fiktivnim zapošljavanjem Radi Buljubašiću priskrbili protupravnu imovinsku korist od oko 624 tisuće kuna, a to državno poduzeće oštetili za oko 760 tisuća kuna. Nakon slučaja Buljubašić Mravak je završio u istražnom zatvoru zbog sumnje da je s bivšim potpredsjednikom Vlade Damirom Polančecom i bivšim čelnikom šibenskoga TLM-a Ivanom Koštanom HEP oštetio za 600 milijuna kuna prodajom struje TLM-u po cijeni jeftinijoj od tržišne.
Potom je osumnjičen za pokušaj primanja dva milijuna eura mita za radove na sisačkoj termoelektrani i zagrebačkoj toplani. USKOK je protiv njega pokrenuo i istragu zbog sumnje da je struju po znatno nižoj cijeni prodavao dvjema tvrtkama u sastavu koncerna Dioki te da je toj tvrtki bez odluke Uprave HEP-a dao zajam od 15 milijuna kuna s rokom otplate od 60 dana te kamatama od 10,5 posto. Nakon niza optužbi Mravak je odlučio surađivati s USKOK-om pa je 21. listopada, poslije pet mjeseci, pušten iz zatvora u Remetincu.