Povežite se s nama

Hi, what are you looking for?

Profitiraj.hr

Izdvojeno

Kako biti bogat – tajna oružja superbogataša!

Narod kaže kako se “para na paru lijepi” a milijarderi Zapada u praksi su tu izreku doveli do savršenstva. Predstavljamo vam deset “alata” kojima bogati postaju još bogatiji, a ulaz u ekskluzivni klub povlastica rezerviran je samo za najbogatije…

Narod kaže kako se "para na paru lijepi" a milijarderi Zapada u praksi su tu izreku doveli do savršenstva. Predstavljamo vam deset "alata" kojima bogati postaju još bogatiji, a ulaz u ekskluzivni klub povlastica rezerviran je samo za najbogatije...

1. Alternativana ulaganja

Prema nekim zakonima određeni investicijski proizvodi dostupni su samo akreditiranim investitorima. Akreditirani investitori su samo oni koji posjeduju neto vrijednost veću od 1.000.000,00 $. Obuhvaćaju fondove rizičnog kapitala, private equity fondove i udjele u privatnim tvrtkama.

2. Hedge fondovi

Hedge fondovi, koji su također ograničeni na akreditirane investitore, koristite različite često složene strategije, kao što su high-tech, vlasničke trading platforme koje kupuju i prodaju dionice u milisekundama. Na kraju 2009. postojalo je više od 8000 hedge fondova

3. Ekskluzivne povlastice

Viši rukovoditelji u velikim tvrtkama obično ne dobivaju samo plaće nego nagrade, potpore dionica i burzovne opcija. Oni imaju sposobnost odgoditi neke od svojih naknada do neradnih godina, što može pomoći u planiranju poreza. Korporativni čelnici također mogu dobiti pomoć uz besplatnu zdravstvenu skrb i vrijedne police osiguranja.

4. Umrežavanje

Za većinu bogatih i moćnih pohađanje poslovnih foruma prava je prilika za poslovne kontakte i umrežavanje poslova. Elitni poslovni forumi su ograničeni na CEO i uzvanike s predstavnicima vlasti. Više od 2.500 političkih i poslovnih lidera prisustvovao u 2010. na poslovnom skupu u Davosu, uključujući i bivšeg američkog predsjednika Billa Clintona, južnoafričkog predsjednika Jacoba Zumu, i francuskog predsjednika Nicolasa Sarkozya.

5. Članstva u odborima

Bogataši se obično nalaze u korporativnim odborima na kojima sudjeluju samo dio vremena za koji su odlično plaćeni i informirani za donošenje važnih poslovnih odluka. Prema Equilar, tvrtke u Standard & Poor’s 500 indeksu dionica isplatile su svojim članovima odbora prosječno 190.000$ godišnje.

6. Skupi financijski savjeti

Super-bogati mogu priuštiti najbolje savjete. Oni mogu zaposliti pravnike i računovođe te smanjiti svoje porezne račune, osiguraju stručnjake kako bi ih najbolje zaštitili od gubitaka.

7. Offshore selidbe

Ako bogati ne vole plaćati poreze po lokalnim propisima, oni često imaju sposobnost da dobiju državljanstvo u drugoj zemlji- offshore raju.

8. Financijske povlastice

Banke, kartičari, zrakoplovne kompanije, hoteli svi se oni žestoko natječu za poslovanje sa super-bogatim građanima, rezultat su povlastice i veliki popusti o kojima drugi kupci nikad ništa neznaju.

9. Povlašten status

Investicijske banke i njihovi menadžeri znaju koji su im klijenti najvredniji, i obično im ponude poseban tretman.

10. Političke veze

Novac dominira politikom. Bogati ljudi imaju veliki utjecaj na politike država koje (za osobne ili financijske razloge) pogoduje – pogodite kome?


Napisao

Marketing i prodaja

Ako ste mislili da su najbolje cijene i najbolja vrijednost ono što klijente najviše privlači, pogriješili ste – to je na dnu liste prioriteta.

Financije

Iako je većina od nas upoznata s pojmom feng shui, ta je životna filozofija još uvijek velika nepoznanica, a stručnjaci tvrde kako je upravo...

Financije

Nova godina, novi uvjeti za odlazak u mirovinu  – zvuči kao loš novogodišnji dar, zar ne?

Novosti

Instagram je službeno ovog vikenda predstavio novu dimenziju objava, prelazeći s kvadratnog na pravokutni format.

Oglasi

Medijski mali servis j.d.o.o. Sva prava pridržana.