Predstavljajući danas taj projekt u Studentskom centru u Zagrebu, predsjednik Uprave Hamag-Bicro (Hrvatske agencije za malo gospodarstvo, inovacije i investicije) Darko Liović kazao je da su u pokretanje te mreže odnosno virtualnu internet platformu uložili oko 100 tisuća kuna tzv. marketinških troškova.
Sada je red na studentima da se svojim idejama prijave na tu platformu, a prve projekte koje će financijski pomagati država mogli bi imati početkom iduće godine, istaknuo je Liović dodajući da za sada nemaju predviđeni iznos za to financiranje te da to ovisi i o samim projektima.
Kazao je i da mu je žao što na današnjem predstavljanju nije bilo više studenata (a bilo ih je stvarno malo) koji su važni za taj projekt, ali im je poručio da se informiraju o tome te da budu hrabri i krenu ostvarivati svoje snove i ideje.
Osim mogućnosti financiranja, važnim je u tom projektu označio i priliku za povezivanje i umrežavanje studenata i njihovih poduzetničkih ideja, kao i pomoć studentima u razvoju poslovne ideje tako da nakon studija ne idu na burzu rada nego direktno u Finu registrirati svoju tvrtku.
S time se složio i prisutni ministar poduzetništva i obrta Gordan Maras nadajući se da će studenti prepoznati taj projekt tim više što je poznato, kako ja kazao, da su brojne velike današnje tvrtke krenule upravo sa sveučilišta i iz studentskih soba.
Možda jednog dana i neki hrvatski student smisli nešto poput Facebooka ili slično, a s ovim projektom država poručuje da je spremna pomoći u realizaciji poslovne ideje i financijski i s mentorstvom brojnih sveučilišnih profesora i drugih, naglasio je Maras.
Studentima je poručio i da unatoč i najboljim idejama koje imaju ipak nastoje završiti fakultet jer od deset tisuća ideja uspije možda jedna ili najviše deset, a diploma ipak nešto donosi.