Ministar rada i mirovinskog sustava Mirando Mrsić rekao je da se od Zakona o radu nije odustalo, već da je potrebno usklađivanje.
Ministarstvo rada i mirovinskog sustava povuklo je prijedlog izmjena Zakona o radu (ZOR) s dnevnog reda sutrašnje Vladine sjednice jer mora izraditi dokument o usklađenosti novog ZOR-a s direktivama EU.
“Nismo odustali od Zakona o radu, on je još u proceduri Vlade, ali trebamo usklađivanje”, rekao je Mrsić u Saboru.
[infopunkt 7515 1]
Objasnio je da je ZOR trebao ići u dva čitanja te da “onda nije logično da prvo čitanje bude sada i u siječnju drugo, ovako omogućujemo svima tko god ima što reći o ZOR-u da ima vremena to reći. Nismo se uplašili ni sindikata ni prosvjeda, ZOR treba donijeti jer on povećava konkurentnost RH i čuva radna mjesta i pomaže otvaranju radnih mjesta”.
[infopunkt 7515 2]
Ministar je također komentirao postoji li spremnost da se odustane od 56 radnih sati tjedno.
[infopunkt 7515 4]
