Tvrtka TriGranit i konzorcij šest međunarodnih banaka potpisali su danas ugovor vrijedan 150 milijuna eura za financiranje gradnje Arena Centra u zagrebačkom naselju Lanište.
Najveća strana investicija u srednjoistočnoj Europi
Riječ je o najvećoj stranoj investiciji za građevinski projekt u srednjoistočnoj Europi od početka svjetske financijske krize, istaknuto je na svečanosti potpisivanja.
Trgovačko-zabavni centar Arena Centar, čije se otvorenje planira krajem 2010. godine, projekt je vrijedan 244 milijuna eura. Centar će se prostirati na površini od 175 tisuća četvornih metara, a investitori ističu da će omogućiti u vrijeme gradnje 2.500 novih radnih mjesta, a nakon nje 3.000 radnih mjesta.
Arena Centar gradit će konzorcij domaćih tvrtki koji čine Mucić & CO, Međimurje graditeljstvo i Tromont, a građevinski su radovi već u punom zamahu.
Ugovor o financiranju vrijedan 150 milijuna eura TriGranit je potpisao s konzorcijem šest banaka u kojem su Intesa Sanpaolo, Erste Group, Hypo Investmentbank, Cassa Di Risparmio Della Republica Di San Marino, MKB Bank i CIB Bank.
Predsjedatelj TriGranita Sandor Demjan istaknuo je kako je ugovor znak povjerenja u hrvatsku industriju te pokazatelj povjerenja u Zagreb i Hrvatsku kao jednog od glavnih tržišta na koje se TriGranit usredotočuje.
Direktor TriGranita u Hrvatskoj Vlaho Kojaković naglasio je kako će Arena Centar otvoriti nova radna mjesta, gradu donijeti nove doprinose te porezima puniti i državnu blagajnu.
Agent je sindiciranoga kredita Privredna banka Zagreb, čiji je predsjednik Uprave Božo Prka istaknuo kako je svaka investicija u ovim teškim vremenima oblik povjerenja u tržište te kako se nada da možemo dovesti nove investicije.
Prka: Investicijama prebroditi krizu
– Takve investicije pomoći će mnogima da zadrže radna mjesta, ali i da prebrode krizu. Također, poruka je to drugima da ulažu u hrvatsku ekonomiju – kazao je Prka.
Svečanosti potpisivanja ugovora nazočili su i zagrebački gradonačelnik Milan Bandić i državna tajnica u Ministarstvu gospodarstva, rada i poduzetništva Tamara Obradović Mazal, koji su istaknuli kako u kriznim vremenima takve investicije pokazuju povjerenje investitora u hrvatsko tržište, a pridonijet će i razvoju gospodarstva.
[infopunkt 797 1]