Novosti

Zagreb poklanja Prištini sustav naplate parkiranja putem mobitela

Grad Zagreb poklonit će Prištini sustav naplate parkiranja putem mobitela, kojeg je 2000. godine među prvi gradovima Europe pustio u pogon upravo glavni grad Hrvatske.

Grad Zagreb poklonit će Prištini sustav naplate parkiranja putem mobitela, kojeg je 2000. godine među prvi gradovima Europe pustio u pogon upravo glavni grad Hrvatske.

Istaknuo je to sam gradonačelnik Grada Zagreba Milan Bandić na današnjoj konferenciji za novinare, koja je održana kao osvrt na jednodnevni posjet Kosovu i dosad ostvarenu suradnju Zagreba i Prištine.

”Bit će to prijateljska gesta i pružena ruka za suradnju dva glavna grada”, kazao je.

”Imamo zadatak da nastavimo otvarati vrata suradnji i dalje, što ćemo činiti i među našim prijateljima – gradovima regije, gdje svoje mjesto svakako ima i Priština, a kojima ćemo u cilju sređivanja stanja u javnom prijevozu i parkiranju, među prvima, pomoći ovim poklonom”, naglasio je.

Gradonačelnik je istaknuo nastavak pozitivnih iskustava u pravcu podizanja suradnje i s drugim gradovima u regiji, pritom stavljajući naglasak na Beograd. ”Sa svim gradovima u regiji imamo odličnu suradnju. Moramo surađivati jer svi imamo iste probleme i izazove. Očekujem da u tom pravcu uspostavimo suradnju i s Beogradom, spremni smo pomoći i razgovarati s kolegama”, izjavio je.

Nešto kasnije, prilikom isticanja i ostalih ciljeva suradnje gradonačelnikovu izjavu potkrijepio je i Mate Kraljević, prvi čovjek zagrebačkog komunalnog redarstva, istaknuvši da je stanje s parkiranjem u Prištini jako loše i dodao da u glavnom gradu Kosova postoji nekoliko privatnih firmi koje naplaćuju parkiranje na gradskim površinama.

”Možemo reći da tamo vlada kaos kada je o parkiranju riječ, a upravo iz tog razloga Zagreb će učinit sve da pomogne Prištini u organizaciji sustava naplate parkinga po uzoru na Grad Zagreb”, pojasnio je.

Još jedan problem Prištine željan pažnje i promijena istaknuo je Ivan Tolić, član uprave Zagrebačkog holdinga: ”Javni prijevoz je gorući problem. Oni ga ustvari ni nemaju”. Tolić je svoj posjet Prištini iskoristio i za svojevrsnu ”promociju” zagrebačkog Holdinga, kao uspješne gradske organizacije te dodatno zainteresirao Prištinu da ”kopira” i iskustva ZET-a u svom javnom prijevozu.

I to nije sve, dva izaslanstva dotaknula su se i zajedničkog turističkog projekta na kojem će moći dijeliti iskustva, a riječ je o izgradnji žičare. Govorilo se o brandiranju domaćih proizvoda na tržištu, upravljanja javnim poduzećima, temeljima zdravstvene zaštite, gospodarenju vodom i otpadom, ali i otvaranju suradnje za privatne gospodarstvenike iz dva grada.

”Hrvatskim gospodarstvenicima i poslovnim ljudima otvorena su vrata na tržište Kosova i Prištine”, rekao je zagrebački gradonačelnik.

Click to comment

Ekonomija

Više od 50% ispitanika iz svih srednjoeuropskih zemalja koristilo je automobil u proteklom tjednu, dok je javnim prijevozom putovalo između 24% do 52% ispitanika...

Ekonomija

Novoj, sada peteročlanoj Upravi Holdinga, uz aktualnog predsjednika Uprave Nikolu Vukovića i člana Ante Samodola, pridružit će se Ivan Novaković, Boris Sesar i Matija...

Izdvojeno

Na poslu stječemo prijatelje, družimo se, slavimo rođendane, okupljamo se.

Novosti

Predstavljen je novi Kolektivni ugovor za radnike u trgovačkome društvu Zagrebački holding d.o.o. za naredne 4 godine.

Medijski mali servis j.d.o.o. Sva prava pridržana.

Exit mobile version