Povežite se s nama

Hi, what are you looking for?

Profitiraj.hr

Izdvojeno

Konobari, prodavači i kuhari najpoželjniji u Dalmaciji

Želite li zaista pristojnu zaradu školujte se za poslove promidžbe, zračni promet, računalne programere, naftaški i plinski sektor te za rad u farmaceutskoj i telekomunikacijskoj industriji.

Želite li zaista pristojnu zaradu školujte se za poslove promidžbe, zračni promet, računalne programere, naftaški i plinski sektor te za rad u farmaceutskoj i telekomunikacijskoj industriji.

Razmišljate li o pristojnim zaradama, školujte se za pilota, bankarskog ili marketinškog stručnjaka, računalnog programera, radnika u naftnoj industriji, telekomunikacijama, energetici… Među najtraženijim radnicima u Dalmaciji su konobari, s prosječnom satnicom od 27 kuna, piše Slobodna Dalmacija.

List u tekstu pod naslovom ‘Možete u pilote za 30.000 kuna ili konobariti za 4.644 kune” podsjeća na upozorenja koja silaze s usana ministrima Željku Jovanoviću i Mirandu Mrsiću, a koji kažu: prestanimo trošiti novac na školovanje kadrova koji nakon diplomiranja odlaze na burzu rada.

Slobodna Dalmacija pozabavila se pitanjem koje zanimanje odabrati u Dalmaciji. Piše kako su na šibenskom području na listi najtraženijih radnika konobari, koji su lani imali prosječnu satnicu od 27 kuna, s tim da su rijetki poslodavci koji bi im isplaćivali prekovremene sate. Slijede prodavači, čija je satnica između 27 i 32 kune. Odluče li se za kuhara, za koje javno tvrde da imaju basnoslovne zarade, službeno ne računajte na plaću veću od pet tisuća kuna, piše list. Kada su u pitanju pomoćni konobari, čistačice, sobarice, pomoćni radnici, njihova satnica lani u Hrvatskoj nije prelazila 20 kuna. Na dnu liste su zaštitari, sa satnicom od 17,6 kuna. To su zapravo, piše list, zanimanja gdje vas nakon završetka školovanja najvjerojatnije čeka posao. Barem u Dalmaciji.

Ako pak razmišljate o pristojnim zaradama školujte se, napominje list, u nekoj od ovih branši: prosječne satnice zaposlenih na promidžbenim poslovima premašuju 57 kuna, slijedi zračni promet s 54 kune, s tim da piloti premašuju te iznose. Računalni programeri imali su satnicu od 53 kune, naftaši i plinski sektor oko 47 kuna, zaposleni u farmaceutskoj industriji i telekomunikacijama 46 kuna. “Pomnožite li te satnice sa 172 sata, koliko se u prosjeku radi mjesečno, dobit ćete neto plaće. I sve do jedne bit će daleko iznad državnog prosjeka od 5483 kune”, zaključuju u listu.

Poslovni.hr


Napisao

Pročitajte još:

Lifestyle

Samopouzdanje, kao i većina drugih vještina, može se naučiti i bitno poboljšati.

Ekonomija

Rast cijena u posljednjih nekoliko godina doveo je do toga da su raspoloživi kućni budžeti građana pod sve većim udarom.

Ekonomija

U posljednje četiri godine Hrvatska je sagradila 83,72 kilometra novih cesta, što je ključno za unapređenje logističke infrastrukture.

Edukacija

Poslodavci se najviše boje toga da ćete otići jednom kada pronađete posao koji više odgovara vašim kvalifikacijama.

Oglasi

Medijski mali servis j.d.o.o. Sva prava pridržana.