Hladna glava i spremnost na svakojake razvoje situacija, mogu nam biti od velike pomoći. Posebno je bitno da se ne zaletimo s nekim neprimjerenim pitanjem. Stoga provjerite u daljnjem tekstu koja pitanja ne biste nipošto smjeli postaviti osobi koja vas intervjuira kako si ne bi upropastili šansu za novim poslom.
1. Nikada nemojte pitati koliko vremena treba proći da bi bili promaknuti, već postoje li mogućnosti za napredovanjem i okvirno u kojem vremensko periodu.
2. Osobi koja vas intervjuira moglo bi biti iznimno nelagodno pitate li ju da li po njegovom/njenom mišljenu vi poradi neke konkretne odlike niste idealna osoba za taj posao. Zaobiđite takvo što s pitanjem koje to točno kvalifikacije bi osoba trebala imati da dobije posao za koji se natječete.
3. Nikako ne podliježite raznim glasinama i tračevima u firmi, čak i ako su do vas došli i preko najpouzdanijih izvora. Zabadanje nosa u poslovanje možete odraditi na suptilniji način nego da jednostavno pitate za konkretnu stvar je li istina. Objasnite kako ste se raspitivali o poslovanju firme i da ste se susreli s određenim tvrdnjama, ali da ne znate jesu li istinite.
4. Ne detaljizirajte previše stvari vezane uz vaše potencijalne radne dužnosti. Sve o poslu što vam je taj tren bitno se može sažeti u jednu rečenicu tipa: Možete li mi reći kako bi izgledao jedan prosječni radni dan u vašoj firmi?
Tekst možete pročitati na portalu she.hr